Шановний Андріє Івановичу!

Вже понад два роки Асоціація стоматологів України, Всеукраїнська медична експертна спільнота спостерігає за медико-соціальним експериментом, який відбувається у Львові з реформуванням стоматологічної галузі. Це той проміжок часу, за який вже можна зробити висновки та дати прогноз на майбутнє.

Отже:

– Ендемічність регіону і надалі залишається однією з найвищих в Україні, показники інтенсивності деяких стоматологічних захворювань зростають;

– Закриття всіх стоматологічних кабінетів в навчальних закладах міста призвело до припинення планової санації дітей;

– Скарги пацієнтів, які отримує Асоціація стоматологів України свідчать про недоступність стоматологічної допомоги для переважної більшості населення міста;

– Комерціалізація стоматологічної допомоги у перетворених комунальних поліклініках призвела до того, що тисячі людей недоотримали стоматологічну допомогу;

– Хаотичність змін та нововведень на місцевому рівні повністю руйнує саме поняття соціальної стоматології та перетворює стоматологічне здоров’я людей на товар;

– Погіршення умов праці для лікарів та молодшого медичного персоналу призводить до втрати кадрового потенціалу, рекрутинг набуває загрозливих масштабів.

Європейський Львів у 2019 повторює помилки Казахстану 1991 року, який досі не може оговтатися від знищення соціальної стоматології і втрати кадрового потенціалу.

Шановний Андріє Івановичу!

Асоціація стоматологів України, Всеукраїнська медична експертна спільнота, провідні фахівці галузі переконані, що ефективне реформування стоматології можливе лише на базі комунальних та державних поліклінік, а покроковий механізм реформування має бути розроблено фахівцями.

Пропонуємо на базі ще збережених Третьої та П’ятої комунальних стоматологічних поліклінік почати пілотний проект реформування, до якого долучаться Асоціація стоматологів України, Всеукраїнська медична експертна спільнота, провідні спеціалісти та лікарі вищезазначених медичних установ.

Лише порівняльний аналіз функціонування комунальних поліклінік та КНП дасть відповідь на запитання щодо ефективності реформування.

Налаштоваці на конструкгивний діалог та готові вкотре приїхати до Львова для обговорення усіх складових реалізації пілотного проекту.

3 повагою,
Президент
Асоціації стоматологів України,
Професор Ірина Мазур